spiewajaca dziewczynka

Czy warto śpiewać?

Wiele dzieci i młodzieży marzy o karierze słynnej piosenkarki lub piosenkarza. Zazwyczaj wydaje im się, że to wymarzony zawód. Mnóstwo okazji do podróżowania po świecie, niezbyt długi czas pracy oraz grono szalejących fanów. Te argumenty sprawiają, że niemalże co drugie dziecko chciałoby w przyszłości śpiewać i stąd właśnie tak popularne są w ostatnich latach lekcje śpiewu wśród młodzieży.

Jednak okazuje się, że są to tylko pozory. W rzeczywistości zawód piosenkarza to ciężki kawałek chleba. Równie ciężka jest droga na sam szczyt. Najlepiej jeśli nauka śpiewu rozpoczyna się możliwie jak najwcześniej. Dlaczego? Otóż nauka śpiewu od najmłodszych lat oznacza dużą szansę na sukcesy w późniejszych latach. Oczywiście są osoby obdarzone wyjątkowym talentem, które zaczynają śpiewać, kiedy są dorosłe. Jednak są to wyjątki, a większość uznanych piosenkarzy funkcjonuje dzięki wielu latom poświęceń i wyrzeczeń.

Trzeba również zwrócić uwagę na fakt, że lekcje śpiewu należą do dosyć drogich, więc nie każda rodzina jest w stanie sobie na nie pozwolić. Dobrze byłoby, gdyby prowadzone były one przez doświadczonego nauczyciela, najlepiej związanego ze sceną muzyczną. Tacy właśnie nauczyciele ze Smileflow Kraków oferują lekcje śpiewu w Krakowie (zobacz tutaj: https://krakow.smileflow.pl/lekcje/spiewu/).

Pamiętajmy też, że w procesie rozwoju muzycznego naszych pociech bardzo ważna jest też postawa rodziców. Należy poświęcić sporo czasu, chociażby na dowożenie dziecka do szkoły muzycznej. Myślę, że warto, ponieważ kto z nas nie chciałby zobaczyć swojej pociechy na dużym plenerowym koncercie w miastach takich jak Kraków czy Warszawa?