burger

Dania na szybko

Nie ulega wątpliwości, że fast foody nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami. Nie tylko wśród zawodowych dietetyków, ale również pośród tak zwanych zwyczajnych członków społeczeństwa. Nawet ludzie wcinający burgery kilka razy w tygodniu są skłonni przyznać, że nie jest to modelowy sposób na zdrowe odżywianie. Jednak podobnie jak w wielu innych przypadkach, także i tutaj sedno tkwi w szczegółach. A burger burgerowi nie jest równy.

Wiele zależy bowiem od tego, co się w nim znajdzie. Jeżeli tylko wielki kawał mięsa i zwykła, pełna ulepszaczy bułka, to faktycznie nie ma się czym chwalić. Gdy jednak do przygotowania takiego posiłku wykorzysta się sporo warzyw, białe mięso i pieczywo pełnoziarniste wówczas takie dania fast food można nawet uznać za zdrowe. Co ciekawe, nawet popularne restauracje, jak sieć U Szwagra, słynące z serwowania takich szybkich potraw, przykładają coraz większą uwagę do jakości wykorzystywanych składników. Trudno bowiem zaprzeczyć, że współczesne społeczeństwa zachodnie mają poważny problem z nadwagą. A fast foody są wymieniane wśród największych przeciwników utrzymania zdrowej wagi i pięknej sylwetki.

Coraz więcej osób świadomie ich unika, ale jak wspomniano wcześniej nie trzeba całkowicie z nich rezygnować. Wystarczy nieco je zmodyfikować. Nie jest to trudne, a liczne przepisy są publikowane chociażby w internecie. O radę można też zawsze zapytać profesjonalnego dietetyka. Nie chodzi przecież o to, by całkowicie zrezygnować z jedzenia tego, co się lubi. Warto jednak sięgać głównie po zdrowe składniki.