oświetlenie led

Oświetl wnętrze swojego mieszkania

Diody LED dzięki swoim właściwościom mogą w ciekawy i intrygujący sposób oświetlać wnętrza domów, mieszkań oraz wszelkich pomieszczeń, gdzie kreatywność i wygląd się liczą (kluby, kawiarnie). Oświetlenie led pozwala również na zaoszczędzenie pieniędzy oraz ochronę środowiska, gdyż technologia ta jest energooszczędna.

Często, aby taśmy czy moduły led działały prawidłowo niezbędny jest zasilacz montażowy led, dzięki któremu własnymi siłami możemy zmienić napięcie i dostosować je do prądu dostarczanego przez sieć. Przykładowo taśma led potrzebuje prądu stałego o napięciu 12 V, czyli innego niż stosowany w sieci prąd zmienny o napięciu 230 V. Zasilacz led pozwala na zmianę napięcia i prawidłowe działanie taśm, bądź modułów led.

Istnieje wiele rodzajów zasilaczy, dzięki którym można dopasować napięcie sieciowe do taśm led. W zależności od tego z jakich taśm czy modułów korzystamy oraz jaką intalację chcemy wykonać, są to między innymi:
– zasilacze stałonapięciowe instalacyjne
– zasilacze stałonapięciowe modułowe
– zasilacze stałonapięciowe na szynę DIN
– zasilacze stałoprądowe do diod mocy
– zasilacze stałonapięciowe wtyczkowe

Tym na co należy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego zasilacza jest jego moc – im wyższa tym mocniejsze elementy można do niego podłączyć. Należy również pamiętać o tym, żeby moc podłączanych urządzeń nigdy nie była wyższa od mocy zasilacza. Za wysoka moc przyłączanych elementów może powodować uszkodzenia sprzętu. Odpowiedni zasilacz led pozwoli ci uniknąć niebezpiecznych zwarć oraz uszkodzeń instalacji.

Więcej o zasilaczach dedykowanych do systemów oświetlenia LED znajdziecie tutaj: https://led-labs.pl/zasilacze-led